Wendy's Int'l Triathlon/Duathlon

  • Back to Results Index
  •   
    
    
       OVERALL MALE WINNERS (not removed from Age Group awards)
    
    Place Bib# Name                  Age Town            St Penalty   Time  
    ===== ==== ===================== === =============== == ======= ======= 
        1  114 Jared Bonecutter       19 Shelby          OH         1:21:59 
        2  523 Stephen Humbert        17 Cincinnati      OH         1:23:59 
        3   25 Brian Barker           49 Miamisburg      OH         1:24:19 
    
       OVERALL FEMALE WINNERS (not removed from Age Group awards)
    
    Place Bib# Name                  Age Town            St Penalty   Time  
    ===== ==== ===================== === =============== == ======= ======= 
        1  238 Tracy Disabato-Aust    50 Sunbury         OH         1:29:11 
        2  550 Katherine Krummen      25 Columbus        OH         1:30:38 
        3  290 Sheri Branum           38 Milan           OH         1:31:09 
    
                           ATHENA WINNERS
    
    Place Bib# Name                  Age Town            St Penalty Time    
    ===== ==== ===================== === =============== == ======= ======= 
        1  433 Kelly Grawe            33 Marysville      OH         1:49:13 
        2  542 W Michael Stobart      35 Canal Wincheste OH         1:50:19 
        3  115 Heather Domitrovic     38 Hilliard        OH         1:52:35 
        4   48 Christy Wallace        34 Columbus        OH         1:55:01 
        5  296 Angela Gillis          33 Dublin          OH         1:58:51 
        6  446 Jennifer Miller        37 Westerville     OH         2:03:48 
        7  397 Melanie Ryan           30 Columbus        OH         2:14:43 
        8  166 Cara Callander         34 Columbus        OH    2:00 2:27:04 
        9  631 Kelsey Culver          24 Columbus        OH         2:38:24 
    
                         CLYDESDALE WINNERS
    
    Place Bib# Name                  Age Town            St Penalty Time    
    ===== ==== ===================== === =============== == ======= ======= 
        1  137 Andrew Hundley         41 Upper Arlington OH         1:33:18 
        2  633 Howard Bruss           38 Westerville     OH         1:35:54 
        3  461 Thomas Lennox          42 New Albany      OH         1:38:24 
        4  483 David Howard           29 Gahanna         OH         1:39:30 
        5   85 Daniel Manwaring       30 Columbus        OH         1:41:30 
        6  247 William Carlin         35 Columbus        OH         1:41:39 
        7  428 Tyler Hoffman          24 Columbus        OH         1:41:54 
        8  365 Chuck Pursh            42 New Albany      OH         1:43:20 
        9  468 Joseph Okuley          42 Ashley          OH         1:44:01 
       10  276 Brian Fuller           39 Hilliard        OH         1:44:33 
       11  509 Mark Labuda            33 Westerville     OH         1:44:34 
       12  278 Scott Joseph           39 Powell          OH         1:45:01 
       13  186 David Barrick          28 Orient          OH         1:45:06 
       14  495 Robin Krejci           32 Worthington     OH         1:45:08 
       15  409 Jeremy Patty           35 Mentor          OH         1:45:37 
       16   17 Joseph Hungate         41 Powell          OH         1:47:03 
       17  383 Kale Bushmeyer         30 Westerville     OH         1:48:38 
       18  144 Christopher Schell     29 Lakewood        OH         1:49:18 
       19 1005 Josh Jerele            22 Powell          OH         1:49:40 
       20  406 Robert Kaiser          39 Delaware        OH         1:50:01 
       21  364 Max Resler             25 Columbus        OH         1:50:42 
       22  223 Greg Calhoun           35 Galena          OH         1:50:50 
       23  415 Chris Lang             26 Dublin          OH         1:51:51 
       24  229 Chris Hayes            44 Athens          OH         1:52:10 
       25  125 Bill Meerman           49 Columbus        OH         1:53:29 
       26  366 Glenn Fischer          42 Howard          OH         1:53:42 
       27  319 Dan Deyoung            39 Lexington       KY         1:53:54 
       28  334 Blake Hackler          41 Westerville     OH         1:54:33 
       29  392 Dusty Wymer            31 Columbus        OH         1:54:47 
       30  222 Erik Langanke          36 Columbus        OH         1:55:12 
       31  506 Jason Keller           37 Pendleton       IN         1:55:17 
       32  273 Mark Harris            37 Lewis Center    OH         1:56:48 
       33  354 Mark Davidson          45 Westerville     OH         1:57:33 
       34  401 Jody Soviak            35 Richwood        OH         1:58:16 
       35  369 Matt Taylor            28 Worthington     OH         1:58:57 
       36  170 Patrick Payne          35 Bay Village     OH         2:00:05 
       37  426 Doug Squires           42 Worthington     OH         2:00:24 
       38   70 Nic Schatte            30 Westerville     OH         2:01:12 
       39  206 Mark Filippi           47 Westerville     OH         2:02:16 
       40  253 Jacob Martinez         40 Dublin          OH         2:06:54 
       41  226 Jim Davis              49 Westerville     OH         2:07:23 
       42  358 James Chmielewski      42 Westerville     OH         2:08:00 
       43  429 Craig Simon            46 Powell          OH         2:08:29 
       44  564 Jeffrey Cook           54 Xenia           OH         2:10:45 
       45  418 Ralph Oliveti          53 Reynoldsburg    OH         2:11:56 
       46  450 Alan Sturm             41 Grove City      OH         2:20:39 
       47  346 Kevin Alred            48 Worthington     OH    2:00 2:21:04 
       48   52 R Kaiserq              33 Worthington     OH         2:44:24 
    
                    MALE AGE GROUP 10 - 17 (3 Winners)
     
    Place Bib# Name                  Age Town             St Penalty Time    
    ===== ==== ===================== === ================ == ======= ======= 
        1  523 Stephen Humbert        17 Cincinnati       OH         1:23:59 
        2  555 James Parker           17 New Albany       OH         1:44:37 
    
                    FEMALE AGE GROUP 10 - 17 (3 Winners)
     
    Place Bib# Name                  Age Town             St Penalty Time    
    ===== ==== ===================== === ================ == ======= ======= 
        1  207 Abagail Postle         15 Columbus         OH         1:58:00 
    
                    MALE AGE GROUP 18 - 19 (3 Winners)
     
    Place Bib# Name                  Age Town             St Penalty Time    
    ===== ==== ===================== === ================ == ======= ======= 
        1  114 Jared Bonecutter       19 Shelby           OH         1:21:59 
        2  447 David Fosselman        19 Westerville      OH         1:47:13 
    
                    FEMALE AGE GROUP 18 - 19 (3 Winners)
     
    Place Bib# Name                  Age Town             St Penalty Time    
    ===== ==== ===================== === ================ == ======= ======= 
    
                    MALE AGE GROUP 20 - 24 (3 Winners)
     
    Place Bib# Name                  Age Town             St Penalty Time    
    ===== ==== ===================== === ================ == ======= ======= 
        1  578 Eriksen Van Etten      23 Novelty          OH         1:29:10 
        2  182 David Raymer           22 Columbus         OH         1:30:32 
        3  214 Tyler Horwath          24 Columbus         OH         1:48:43 
        4  196 Michael Vick           22 Columbus         OH         1:50:21 
        5  292 Trevor Carroll         22 Springfield      OH         1:52:52 
        6  193 Casey Hill             20 Westerville      OH         1:53:03 
        7  632 Travis Shaul           24 Columbus         OH         1:53:50 
        8  636 Michael Taricska       20 Bay Village      OH         1:54:08 
        9  256 Joshua Sargent         20 Gahanna          OH         1:57:51 
       10  538 Shane McGrotty         22 Novelty          OH         2:02:08 
       11  580 Neil Grant             22 Columbus         OH         2:06:50 
       12  502 Noel Canlas            23 Westerville      OH         2:28:11 
    
                    FEMALE AGE GROUP 20 - 24 (3 Winners)
     
    Place Bib# Name                  Age Town             St Penalty Time    
    ===== ==== ===================== === ================ == ======= ======= 
        1  576 Brittany Jackett       23 Concord          OH         1:42:46 
        2 1000 Julie Rechel           20 Worthington      OH         1:43:04 
        3  536 Julie Greenwood        21 Breckenridge     CO         1:53:31 
        4   20 Julie Schroyer         24 Columbus         OH         1:57:47 
        5   66 Nicole Mikusa          21 Athens           OH         2:04:35 
        6  427 Lydia Hoffman          23 Columbus         OH         2:06:47 
    
                    MALE AGE GROUP 25 - 29 (3 Winners)
     
    Place Bib# Name                  Age Town             St Penalty Time    
    ===== ==== ===================== === ================ == ======= ======= 
        1  225 Cameron Moore          26 Dublin           OH         1:27:17 
        2  190 Bradford Strater       27 New York         NY         1:29:30 
        3  306 Bryan Coleman          29 Columbus         OH         1:34:00 
        4  479 Brett Haaser           27 Reynoldsburg     OH         1:35:22 
        5  143 Kevin Rudlosky         25 Westerville      OH         1:38:02 
        6  513 Karl Kallmerten        27 Columbus         OH         1:38:25 
        7  467 Nathan Wollenburg      28 Dublin           OH         1:39:41 
        8  355 Robert Rafferty        29 Springfield      OH         1:39:45 
        9  510 Don Davis              28 Columbus         OH         1:40:34 
       10  396 Paul Benedict          27 Gahanna          OH         1:40:49 
       11  393 Jeffrey Stack          25 Columbus         OH         1:41:44 
       12  356 Ross Ballinger         25 Springfield      OH         1:42:14 
       13  339 Chris Keaton           27 Columbus         OH         1:44:53 
       14  380 Stephen Palmer         29 Galena           OH         1:45:03 
       15  129 Debebe Kebede          28 Columbus         OH         1:47:21 
       16  547 Tobey McBride          27 Lewis Center     OH         1:48:29 
       17  200 Kyle Collins           25 Worthington      OH         1:50:38 
       18  525 Jeffrey Accursi        29 Columbus         OH         1:50:45 
       19  465 Mike Laird             25 Reynoldsburg     OH         1:51:17 
       20  187 Zachary Mylander       26 Westerville      OH         1:51:23 
       21  399 Matthew Noelker        25 Columbus         OH         1:53:34 
       22  515 Trevor Cupples         28 Columbus         OH         1:53:40 
       23  146 Zachary Hickman        25 Columbus         OH         1:55:05 
       24  456 Andrew Hamilton        25 Columbus         OH         1:55:29 
       25  277 Zsolt Varga            27 Columbus         OH         1:58:01 
       26  180 Thomas Buschur         29 Columbus         OH         1:58:57 
       27  491 Jeremy Bluestein       25 Westerville      OH         1:59:10 
       28  574 Jacob Thomas           26 Columbus         OH         2:01:05 
       29  303 Adam Schwamburger      27 Upper Arlington  OH         2:03:13 
       30  546 B Culver               27 Delaware         OH         2:07:37 
       31  147 Donn Parsons           28 Minneapolis      MN         2:27:43 
       32  134 James Parsons          25 Dublin           OH         2:44:21 
       33  579 David Frye             26 Toledo           OH         2:52:11 
    
                    FEMALE AGE GROUP 25 - 29 (3 Winners)
     
    Place Bib# Name                  Age Town             St Penalty Time    
    ===== ==== ===================== === ================ == ======= ======= 
        1  550 Katherine Krummen      25 Columbus         OH         1:30:38 
        2  215 Jodee Ranta            29 Independence     OH         1:32:27 
        3  475 Emily Rizek            28 Westerville      OH         1:36:37 
        4  138 Lauren Vancleave       25 Worthington      OH         1:38:40 
        5  379 Colleen Kingery        29 Delaware         OH         1:40:00 
        6 1008 Julie Zedaker          27 Columbus         OH         1:41:56 
        7  168 Amy Williams           26 Columbus         OH         1:42:57 
        8   51 Kelly Roshon-Estes     25 Fairborn         OH         1:43:34 
        9  374 Kelsey Zalar           25 Westerville      OH    2:00 1:50:35 
       10  349 Gina Moening           26 Columbus         OH         1:51:55 
       11  324 Kara Keplinger         25 Columbus         OH         1:52:23 
       12  410 Cynthia Jenkins        29 Hilliard         OH         1:52:46 
       13  326 Elizabeth Halley       27 Columbus         OH         1:53:14 
       14  108 Jennifer Myers         27 Baltimore        MD         1:54:00 
       15   34 Jennifer Piela         28 Mansfield        OH         1:54:44 
       16  174 Pamela Risko           28 Columbus         OH         1:58:56 
       17  518 Jody Cupples           28 Columbus         OH         2:01:03 
       18  110 Mary Elliott           25 Broadview Height OH         2:04:42 
       19  490 Stephanie Bluestein    26 Westerville      OH         2:04:43 
       20  498 Lindsey Brigner        27 Columbus         OH         2:07:44 
       21  297 Alissa Brown           28 Galloway         OH         2:09:55 
       22  209 Kea Burns              25 Milford Center   OH         2:15:32 
       23  320 Angie Street           27 Powell           OH         2:25:51 
       24  142 Aharon Beck            28 Westerville      OH         2:28:10 
       25  519 Amanda Mitch           29 South Vienna     OH         2:29:15 
    
                    MALE AGE GROUP 30 - 34 (3 Winners)
     
    Place Bib# Name                  Age Town             St Penalty Time    
    ===== ==== ===================== === ================ == ======= ======= 
        1  485 Matthew Tranquilli     30 Maineville       OH         1:27:31 
        2  448 Matthew Dixon          32 Columbus         OH         1:28:50 
        3  169 Andy Britton           32 Johnstown        OH         1:29:01 
        4  266 Jon Wooten             33 Gahanna          OH         1:30:13 
        5  329 Travis Pond            32 Chantilly        VA         1:30:22 
        6  -52 Allan Sommer           33 Columbus         OH         1:31:58 
        7  293 Adam Parsons           30 Delaware         OH         1:33:12 
        8  235 Stephen Thorpe         33 Columbus         OH         1:33:50 
        9  474 Roger Honan            33 Columbus         OH         1:34:18 
       10  478 John George            32 Dublin           OH         1:34:23 
       11  464 Bernabe Gomez          33 Columbus         OH         1:36:00 
       12  294 Aaron Fridenmaker      33 Hilliard         OH         1:36:09 
       13  270 Rick Hochstetler       31 Dublin           OH         1:37:40 
       14  145 Scott Kelley           30 Powell           OH         1:38:43 
       15  529 Joel Anderson          32 Columbus         OH         1:39:37 
       16   28 Daniel San Filippo     32 Lewis Center     OH         1:40:12 
       17  351 David Allen            30 Lewis Center     OH         1:41:30 
       18   68 Travis Hoffman         30 Lewis Center     OH         1:42:10 
       19  305 Kent Kroger            30 Columbus         OH         1:42:39 
       20  563 Matthew Briggs         30 Westerville      OH         1:42:41 
       21  274 Ricardo Alonso         34 Galloway         OH         1:44:34 
       22  188 Robert Kirkwood        34 Worthington      OH         1:44:53 
       23   41 Andrew Kopperud        30 Hilliard         OH         1:45:38 
       24  189 Dan Johnson            33 Hilliard         OH         1:46:01 
       25  179 Nicholas Tierney       31 Powell           OH         1:48:14 
       26   80 Cliff Scott            34 Hilliard         OH         1:48:54 
       27  532 Mark Flanagan          30 Powell           OH         1:51:30 
       28  130 Cleveland Johnson      30 Columbus         OH         1:52:04 
       29  543 Nick Lanctot           30 Columbus         OH         1:54:02 
       30  313 Joseph De Salvo        31 Westerville      OH         1:54:46 
       31  488 Eugene Lee             31 Dublin           OH         2:02:11 
       32   67 Rob Mulvaney           33 Dublin           OH         2:02:23 
       33  141 Scott Thomson          34 Hilliard         OH         2:02:32 
       34   94 Morgan Cotter          32 Marysville       OH         2:21:12 
    
                    FEMALE AGE GROUP 30 - 34 (3 Winners)
     
    Place Bib# Name                  Age Town             St Penalty Time    
    ===== ==== ===================== === ================ == ======= ======= 
        1  338 Jill Allen             32 Lancaster        OH         1:32:57 
        2  436 Stephanie Harless      30 Columbus         OH         1:40:57 
        3  362 Ellen Faulhaber        30 Columbus         OH         1:41:18 
        4  451 Meredith Gordon        31 New Albany       OH         1:47:20 
        5  314 Jessica De Salvo       30 Westerville      OH         1:47:31 
        6  269 Rebecca Brattain       31 Cincinnati       OH         1:48:32 
        7  275 Christy Alonso         34 Galloway         OH         1:51:19 
        8  175 Ann Aicher             32 Dublin           OH         1:52:17 
        9  131 Jennifer Tobe          33 Plain City       OH         1:52:17 
       10  444 Emily Larger           31 Galloway         OH         1:52:41 
       11  347 Farrah Guerrant        31 Danville         KY         1:54:21 
       12  212 Jennifer Navarro       33 Powell           OH         1:56:45 
       13  332 Rebecca Yanni          31 Westerville      OH         2:01:12 
       14  548 Rebecca Meske          32 Columbus         OH         2:04:15 
       15  107 Elizabeth Coburn       31 Crandall         IN         2:05:48 
       16  239 Audra Bass             31 Columbus         OH         2:08:15 
       17  282 Michele Miller         30 Reynoldsburg     OH         2:11:45 
       18  345 Tara Donovan           30 Worthington      OH         2:17:14 
       19   71 Mandy Cotter           33 Marysville       OH         2:20:42 
    
                    MALE AGE GROUP 35 - 39 (3 Winners)
     
    Place Bib# Name                  Age Town             St Penalty Time    
    ===== ==== ===================== === ================ == ======= ======= 
        1  460 Eric Wunderlich        39 New Albany       OH         1:26:26 
        2  412 Craig Richardson       37 Blacklick        OH         1:28:02 
        3  553 Steve Butsch           35 Lewis Center     OH         1:29:30 
        4   33 Greg Yoakam            36 Upper Arlington  OH         1:29:39 
        5  573 Mark Lovett            38 Powell           OH         1:29:58 
        6  503 Mark Cripe             36 Dublin           OH         1:31:32 
        7  561 Eric Sahloff           38 Maumee           OH         1:32:13 
        8  350 Richard Kingston       35 Columbus         OH         1:32:41 
        9  487 Robert Spitler         37 Powell           OH         1:33:53 
       10  501 Neal Schmitt           38 Columbus         OH         1:36:37 
       11  336 Jeromy Buehl           36 Hilliard         OH         1:37:22 
       12   64 Anthony Yanni          35 Longmeadow       MA         1:37:55 
       13   15 Scott Moore            38 Hilliard         OH         1:40:17 
       14   14 Jon Heidenreich        39 Delaware         OH         1:41:50 
       15  537 Brett Lawrence         37 Columbus         OH         1:42:03 
       16  230 Jay Riley              37 Millersburg      OH         1:42:14 
       17  361 Steve Kurucz           39 Powell           OH         1:42:41 
       18  404 Darrin Roberts         35 Plain City       OH         1:43:10 
       19   69 Eric Keeneth           37 Columbus         OH         1:43:19 
       20  477 Jeff Spain             38 Worthington      OH         1:44:05 
       21  526 Sam Delio              35 Columbus         OH         1:44:14 
       22  119 Kurt Gilsenan          38 Lewis Center     OH         1:44:33 
       23  240 Mark Steggeman         39 Hilliard         OH         1:44:34 
       24  286 Scott Christiansen     36 Daniels          WV         1:44:42 
       25  348 Matt Hellman           35 Gahanna          OH         1:47:42 
       26  249 Bobby Mugan            38 Dublin           OH         1:47:49 
       27   62 Daniel Derosha         35 Medina           OH         1:48:42 
       28  154 Garrett Gauntner       38 Powell           OH         1:49:45 
       29  102 Steve Young            39 Powell           OH         1:49:51 
       30  232 Alan Ray               38 Columbus         OH         1:51:01 
       31  197 Chris Deever           38 Westerville      OH         1:51:17 
       32  259 Andy Rose              39 Upper Arlington  OH         1:51:59 
       33  295 Anthony Gerlach        35 Columbus         OH         1:52:11 
       34  161 Jorge Nieves           37 Columbus         OH         1:52:50 
       35   97 Joe Woods              35 Lewis Center     OH         1:54:02 
       36  136 Tony Benishek          35 Lewis Center     OH         1:54:52 
       37  218 Carl Petitt Jr         38 Powell           OH         1:57:14 
       38  441 Gregg Gehring          39 Hilliard         OH         1:58:39 
       39  497 Paul Hemingway         35 Galena           OH         2:00:20 
       40   73 Ken Vermilion          38 Galloway         OH         2:01:09 
       41  551 Jerron Schmoll         38 Westerville      OH         2:01:34 
       42  285 Larry Beal             39 Lewis Center     OH         2:03:51 
       43   92 Brad Scheetz           35 Galena           OH         2:04:21 
       44  213 Andrew Navarro         38 Powell           OH         2:06:20 
       45  432 Buster Petruzzi        39 Westerville      OH         2:07:00 
       46   82 Rick Carlisle          39 Dublin           OH         2:10:03 
       47  357 Brian Basbagill        35 Delaware         OH         2:19:32 
       48   95 Ronald Turner          37 Westerville      OH         2:29:21 
       49  533 Walter Schoellmann     37 Delaware         OH         2:29:51 
    
                    FEMALE AGE GROUP 35 - 39 (3 Winners)
     
    Place Bib# Name                  Age Town             St Penalty Time    
    ===== ==== ===================== === ================ == ======= ======= 
        1  290 Sheri Branum           38 Milan            OH         1:31:09 
        2  127 Melissa Adam           36 Lewis Center     OH         1:38:42 
        3   57 Rebecca Pritchett      35 Columbus         OH         1:40:56 
        4  508 Stacy Ruff             36 Newark           OH         1:41:09 
        5  195 Sharla Recinella       35 Westerville      OH         1:43:38 
        6  534 Sherry Fee             38 New Albany       OH         1:47:50 
        7  300 Maria Van Huffel       38 New Albany       OH         1:49:17 
        8  245 Julie Schoch           37 Dublin           OH         1:49:24 
        9  388 Jennifer Hjelle        38 Columbus         OH         1:49:35 
       10  199 Lisa Gaines            37 Hilliard         OH         1:50:37 
       11  540 Laura Hagy             38 New Lexington    OH         1:51:51 
       12  530 Laura Meiners          35 West Chester     OH         1:51:56 
       13  298 Marissa Paul           35 Solon            OH         1:53:18 
       14  470 Jessica Conley         36 Hilliard         OH         1:53:55 
       15  569 Candi Joseph           36 Powell           OH         1:54:12 
       16  556 Angie Maple            35 Sylvania         OH         1:54:22 
       17  153 Jenni Ernst            38 Dublin           OH         1:58:05 
       18  184 Amy Schade             35 Powell           OH         1:58:23 
       19  104 Sheryl Prichard        39 Westerville      OH         2:00:14 
       20  507 Sara Lahman            35 Columbus         OH         2:01:46 
       21  101 Cynthia Young          39 Powell           OH         2:03:39 
       22  202 Patty Campagna         38 Dublin           OH         2:04:19 
       23  457 Corry Davidson         37 Bexley           OH         2:09:46 
       24  221 Kristen Renzi          36 Lewis Center     OH         2:11:11 
       25  165 Terri Biafore          38 Worthington      OH         2:12:15 
       26  337 Colleen Wesley         36 Pickerington     OH         2:12:24 
       27  216 Monique Taylor         37 Powell           OH         2:13:13 
       28  172 Heather Harris         36 Maineville       OH         2:15:59 
       29  109 Silicia Hedges         37 Gahanna          OH         2:26:37 
       30  443 Jenny Cairns           37 Galloway         OH         2:27:51 
       31  372 Anne Patti             35 Johnstown        OH         2:31:03 
    
                    MALE AGE GROUP 40 - 44 (3 Winners)
     
    Place Bib# Name                  Age Town             St Penalty Time    
    ===== ==== ===================== === ================ == ======= ======= 
        1  605 Don Asher              40 Wooster          OH         1:28:01 
        2   31 Brue Hoyt              41 Columbus         OH         1:29:19 
        3  430 Michael Scott          43 Columbus         OH         1:29:52 
        4  554 Nicholas Ciaccio       40 Cincinnati       OH         1:30:09 
        5  268 Mark MacNaughton       43 Columbus         OH         1:31:19 
        6   84 Simon Moore            43 Dublin           OH         1:31:25 
        7  112 Thomas Rubino          40 Columbus         OH         1:31:58 
        8  128 Peter Adam             40 Lewis Center     OH         1:34:30 
        9  344 Jeff Hogan             41 Dublin           OH         1:36:37 
       10  100 Don Armstrong          43 Columbus         OH         1:37:28 
       11  577 Anthony Jones          42 Upper Arlington  OH         1:38:05 
       12  281 Tim Edwards            40 Dublin           OH         1:38:54 
       13  291 Daniel Westbrook       41 Worthington      OH         1:40:05 
       14  524 Jonathan Fausey        43 Dublin           OH         1:41:23 
       15  113 Chris Hjelle           41 Columbus         OH         1:41:26 
       16  304 E.J. Salon             41 Daniels          WV         1:41:34 
       17  299 Douglas Paul           40 Solon            OH         1:42:04 
       18  185 Kevin Kranz            42 Lewis Center     OH         1:43:50 
       19  535 Alex Freytag           40 Columbus         OH         1:45:04 
       20  606 Ron Asher              42 Nevar            OH         1:45:49 
       21  234 Steven Hart            44 Columbus         OH         1:45:49 
       22   13 Bradley Dungan         40 Wilmington       OH         1:46:51 
       23  494 Yakov Sobolev          41 Dublin           OH         1:47:04 
       24   22 Tim Sturm              43 Dublin           OH         1:47:06 
       25  424 Aaron Whittaker        42 Westerville      OH         1:47:16 
       26  445 Dan Miller             41 Westerville      OH         1:47:25 
       27  398 John Sachs             42 Dublin           OH    2:00 1:48:18 
       28   43 Colin Parks            40 Dublin           OH         1:48:48 
       29  316 Stephen Pilcher        40 Bloomington      IL         1:49:34 
       30  315 John Pilcher           41 Columbus         OH         1:49:34 
       31  375 Martin Smith           40 Columbus         OH         1:49:53 
       32  353 Dan Shemenski          40 Mount Vernon     OH         1:50:01 
       33  289 Alan Conway            42 Westerville      OH         1:50:08 
       34  287 Cliff Gerber           41 Westerville      OH         1:50:13 
       35  511 Steven Silvers         42 Powell           OK         1:51:24 
       36  279 Danny Goldstein        44 Chagrin Falls    OH         1:52:51 
       37  323 Scot Van Marter        41 Plain City       OH    2:00 1:53:14 
       38  252 Andrew Sapp            40 Powell           OH         1:53:52 
       39  246 Brad Schoch            43 Dublin           OH         1:54:02 
       40  280 Pete Susey             40 Galena           OH         1:54:04 
       41  105 Tim Prichard           42 Westerville      OH         1:55:15 
       42  480 Bradley Heston         40 Columbus         OH         1:55:34 
       43  254 Anthony Agra           40 Columbus         OH         1:56:29 
       44  453 Jorge Polanco          40 Galloway         OH         1:56:31 
       45  241 Lee Frey               43 Hillaird         OH         1:57:02 
       46  181 Mark Heinzerling       41 Powell           OH         1:57:42 
       47  244 David Coho             40 Dublin           OH    2:00 1:59:07 
       48 1023 Lemwel Delgra          42 Charleston       WV         2:00:37 
       49  391 Scott Hoyer            40 Columbus         OH         2:03:45 
       50  163 Jonathan Arnhold       40 Powell           OH         2:09:32 
    
                    FEMALE AGE GROUP 40 - 44 (3 Winners)
     
    Place Bib# Name                  Age Town             St Penalty Time    
    ===== ==== ===================== === ================ == ======= ======= 
        1  382 Barbara Scanlon        43 Columbus         OH         1:38:30 
        2  106 Amy Graham             40 Worthtington     OH         1:41:03 
        3  258 Lisa Muhlbach          40 Parma Heights    OH         1:43:57 
        4  335 Jennifer Zimmerman     41 Ashland          OH         1:48:37 
        5  264 Lynn Willford          44 Columbus         OH         1:49:13 
        6  389 Eileen Shaughnessy     40 Dublin           OH         1:51:07 
        7  309 Erin Whittaker         41 Westerville      OH         1:51:34 
        8  527 Deb Neff               42 Dublin           OH         1:54:01 
        9  482 Kellie Coy             41 Springboro       OH         1:56:14 
       10  124 Barbara Kinsey         44 Plain City       OH         1:56:51 
       11  363 Carol Goodpaster       42 Westerville      OH         1:57:14 
       12  407 Pam Scott              42 Dublin           OH         1:57:28 
       13  157 Kerstin Beckett        44 Dublin           OH         2:00:38 
       14  301 Denise Bruggeman       40 Westerville      OH         2:00:43 
       15   44 Colleen Pema           41 Galloway         OH         2:02:50 
       16  171 Terri Hennessey        40 Galloway         OH         2:04:13 
       17  177 Kirsten Leymaster      41 New Albany       OH         2:04:54 
       18   38 Kathy Fulop            40 Powell           OH         2:06:42 
       19   74 Susan Donley           40 Dublin           OH         2:08:07 
       20  164 Heidi Voss             42 Galena           OH         2:15:38 
       21  421 Heidi Busic            42 Delaware         OH         2:16:57 
       22  310 Daria Denoia           40 Bexley           OH         2:22:08 
       23  486 Stephanie Green        42 Clumbus          OH         2:23:37 
       24  243 Jennifer Carney        43 Powell           OH         2:24:44 
    
                    MALE AGE GROUP 45 - 49 (3 Winners)
     
    Place Bib# Name                  Age Town             St Penalty Time    
    ===== ==== ===================== === ================ == ======= ======= 
        1   25 Brian Barker           49 Miamisburg       OH         1:24:19 
        2  328 William Benson         47 Columbus         OH         1:30:26 
        3   18 Joe Pozega             45 Gahanna          OH         1:31:49 
        4   27 Rick Dague             46 Granville        OH         1:33:35 
        5  435 Joel Koehler           47 Powell           OH         1:36:54 
        6  341 Robert Kelley          47 Hamilton         OH         1:39:59 
        7  267 Paul Freitag           47 Dublin           OH         1:41:31 
        8  121 Bill Guthery           45 Dublin           OH         1:44:44 
        9  544 Scott Melvin           48 Columbus         OH         1:45:09 
       10   45 Robert Pema            45 Galloway         OH         1:46:15 
       11  220 Perry Joos             47 Delaware         OH         1:46:17 
       12  155 Ron Liew               47 Troy             OH         1:47:47 
       13  251 John Hedges            46 Washington Ch    OH         1:48:50 
       14  408 John Scott             45 Dublin           OH         1:48:51 
       15  484 Jerry Feyh             46 Lewis Center     OH         1:49:59 
       16  204 Mark Schuliger         45 Lewis Center     OH         1:50:31 
       17  560 Rick Rano              45 Westerville      OH         1:51:06 
       18   79 Thomas Biggs           46 Huber Heights    OH         1:54:13 
       19   61 Rob Ehrman             49 Baltimore        OH         1:57:19 
       20  227 Brett Hart             46 Brookville       OH         2:01:57 
       21  386 Mark Nappier           48 Barboursville    WV         2:09:34 
       22  500 Jeff Cook              48 Plain City       OH         2:10:52 
       23  340 Scott Miller           47 Beverly          OH         2:11:34 
       24  473 Craig Mapes            47 Powell           OH         2:12:01 
       25  437 Bob Baldwin            45 Hilliard         OH         2:30:10 
       26   86 Adrien Riega           45 Columbus         OH                 
    
                    FEMALE AGE GROUP 45 - 49 (3 Winners)
     
    Place Bib# Name                  Age Town             St Penalty Time    
    ===== ==== ===================== === ================ == ======= ======= 
        1   23 Sheri Noer             45 Brookviille      OH         1:36:14 
        2   42 Christina Mink         48 New Albany       OH         1:43:05 
        3  384 Dawn Vishey            45 New Albany       OH    2:00 1:48:49 
        4  205 Kathleen Schuliger     45 Lewis Center     OH         1:54:37 
        5  208 Nancy Postle           45 Columbus         OH         1:55:28 
        6  545 Kitty Stephens         45 Hilliard         OH         1:59:08 
        7  454 Gloria Rose-James      49 Delaware         OH         2:00:31 
        8  307 Elizabeth Chin         45 Columbus         OH         2:02:26 
        9  160 Karen Warner           45 Columbus         OH         2:08:28 
       10   87 Linnet Knight          47 Ostrander        OH         2:10:43 
       11  231 Amy Montoney           49 Powell           OH         2:15:50 
       12  493 Leslie Friedrich       45 Powell           OH         2:19:21 
       13   90 Mary Pat Sberna        47 Dublin           OH         2:20:46 
    
                    MALE AGE GROUP 50 - 54 (3 Winners)
     
    Place Bib# Name                  Age Town             St Penalty Time    
    ===== ==== ===================== === ================ == ======= ======= 
        1  237 James Aust             51 Sunbury          OH         1:26:17 
        2  257 Stephen Pond           51 Washington Ch    OH         1:26:45 
        3  233 David Minnick          52 Dublin           OH         1:32:07 
        4  377 Alex Donald Jr.        50 Westerville      OH         1:32:50 
        5  505 Dan Deffet             50 Ostrander        OH    2:00 1:45:05 
        6  192 Mark Markuson          53 Phoenix          MD         1:46:24 
        7   76 J Jonard               50 Galena           OH         1:46:50 
        8  472 Jay Bartow             50 Marysville       OH         1:52:42 
        9  360 Stephen Fisher         51 Grove City       OH         1:52:57 
       10  224 Darren Coon            50 Orient           OH         1:55:05 
       11  411 Jay Fechter            50 Powell           OH    2:00 1:58:30 
       12  416 Gary Szerszen          54 Columbus         OH         2:03:09 
       13  263 Howard Wheat           50 Worthington      OH         2:04:52 
       14  359 Martin Hodovanich      50 Powell           OH         2:11:06 
       15  442 Robert Strope          52 Hurricane        WV         2:13:41 
       16  425 Frank Tarr             50 Hilliard         OH         2:26:54 
    
                    FEMALE AGE GROUP 50 - 54 (3 Winners)
     
    Place Bib# Name                  Age Town             St Penalty Time    
    ===== ==== ===================== === ================ == ======= ======= 
        1  238 Tracy Disabato-Aust    50 Sunbury          OH         1:29:11 
        2  402 Sally Sligar           52 Westerville      OH         1:51:26 
        3  371 Ann Crickard           51 Hilliard         OH         1:52:40 
        4  327 Martha Post            50 Columbus         OH         1:55:05 
        5  520 Carol Stanley          52 Westerville      OH         2:01:20 
        6  159 Sara West              50 Columbus         OH         2:11:18 
        7  343 Cynthia Balderson      51 Kalaheo          HI         2:42:16 
    
                    MALE AGE GROUP 55 - 59 (3 Winners)
     
    Place Bib# Name                  Age Town             St Penalty Time    
    ===== ==== ===================== === ================ == ======= ======= 
        1  311 Michael Hollway        56 Lewis Center     OH         1:30:58 
        2   26 Ben Vanwye             57 Brookviille      OH         1:35:41 
        3  191 Jeff Cross             55 Columbus         OH         1:38:19 
        4  481 Michael Cadwell        56 Columbus         OH         1:41:30 
        5  422 Fritz Hoefer           59 New Albany       OH         1:42:04 
        6  449 Gordon Shaffer         56 Reynoldsburg     OH         1:43:07 
        7  228 Mark Hardymon          55 Delaware         OH         1:51:42 
        8   53 Steven Streitel        55 Brecksville      OH         1:54:37 
        9   78 Charles Hiatt          58 Westerville      OH         1:55:02 
       10   99 Roger Blocher          55 Worthington      OH         1:55:46 
       11   98 Bill Adams             55 Sunbury          OH         2:05:15 
       12  562 David Legg             57 Saginaw          MI         2:47:59 
    
                    FEMALE AGE GROUP 55 - 59 (3 Winners)
     
    Place Bib# Name                  Age Town             St Penalty Time    
    ===== ==== ===================== === ================ == ======= ======= 
        1  217 Denise Zalar           55 Broadview Hgts   OH         2:07:05 
    
                    MALE AGE GROUP 60 - 64 (3 Winners)
     
    Place Bib# Name                  Age Town             St Penalty Time    
    ===== ==== ===================== === ================ == ======= ======= 
        1  378 Christopher Conn       60 Upper Arlington  OH         1:34:28 
        2  492 Mac McNeil             60 Dublin           OH         1:47:00 
        3  552 Jim Dewille            60 Columbus         OH         1:48:17 
        4  367 Bruce Allen            62 Beachwood        OH         1:52:39 
        5  420 Jim Jerele             64 Powell           OH         2:05:00 
    
                    MALE AGE GROUP 65 - 69 (3 Winners)
     
    Place Bib# Name                  Age Town             St Penalty Time    
    ===== ==== ===================== === ================ == ======= ======= 
        1  173 Matthew Micetich       65 Worthington      OH         1:46:26 
    
                    MALE AGE GROUP 75 - 79 (3 Winners)
     
    Place Bib# Name                  Age Town             St Penalty Time    
    ===== ==== ===================== === ================ == ======= ======= 
        1   56 David Staley           79 Delaware         OH         2:09:28