Wendy's Int'l Triathlon/Duathlon

  • Back to Results Index
  •  

    
    
    
    
     OVERALL MALE WINNERS (not removed from Age Group awards)
    
    Place Bib# Name                  Age Town            Penalty   Final 
    ===== ==== ===================== === =============== ======= ======= 
        1  471 Ted Neidhart           40 Galena                  1:19:21 
        2  466 Joe Monastra           46 Delaware                1:19:43 
        3   47 Jimmy Little           46 West Jefferson          1:23:13 
    
     OVERALL FEMALE WINNERS (not removed from Age Group awards)
    
    Place Bib# Name                  Age Town            Penalty   Final 
    ===== ==== ===================== === =============== ======= ======= 
        1  321 Melissa Wick           32 Columbus                1:37:58 
        2  262 Janet Lehr             55 Ostrander               1:39:13 
        3   30 Bonnie Brokaw          37 Hilliard                1:41:04 
    
                         ATHENA WINNERS
    
    Place Bib# Name                  Age Town            Penalty   Final 
    ===== ==== ===================== === =============== ======= ======= 
        1  539 Jenna Miller           35 Cincinnati              2:18:53 
    
                       CLYDESDALE WINNERS
    
    Place Bib# Name                  Age Town            Penalty   Final 
    ===== ==== ===================== === =============== ======= ======= 
        1  528 Douglas Suter          46 New Albany         2:00 1:38:52 
        2   58 Eli Ayars              34 Mechanicsburg           1:41:18 
        3  414 Michael Atwell         40 Pickerington            1:48:28 
        4   54 Robert McKelvey        52 Baltimore               1:52:08 
        5  413 Timothy Abney          34 Dublin                  1:52:12 
        6  167 Tony Callander         32 Columbus                1:53:51 
        7  325 Dave Cherry            38 New Albany              2:00:39 
    
                 MALE AGE GROUP:  10 - 17  (3 Winners)
    
    Place Bib# Name                  Age Town             Penalty   Final 
    ===== ==== ===================== === ================ ======= ======= 
    
                 FEMALE AGE GROUP:  10 - 17  (3 Winners)
    
    Place Bib# Name                  Age Town             Penalty   Final 
    ===== ==== ===================== === ================ ======= ======= 
        1  571 Devin Woods            16 Columbus                 2:08:08 
    
                 MALE AGE GROUP:  18 - 19  (3 Winners)
    
    Place Bib# Name                  Age Town             Penalty   Final 
    ===== ==== ===================== === ================ ======= ======= 
    
                 FEMALE AGE GROUP:  18 - 19  (3 Winners)
    
    Place Bib# Name                  Age Town             Penalty   Final 
    ===== ==== ===================== === ================ ======= ======= 
        1  272 Brittney Snyder        18 Hebron                   1:53:36 
    
                 MALE AGE GROUP:  20 - 24  (3 Winners)
    
    Place Bib# Name                  Age Town             Penalty   Final 
    ===== ==== ===================== === ================ ======= ======= 
        1  236 Ben Bryson             23 Columbus                 1:29:10 
        2  394 Daniel Tsorin          22 Dublin                   1:51:45 
        3  395 Jake D'Anieri          20 Westerville              1:56:55 
    
                 FEMALE AGE GROUP:  20 - 24  (3 Winners)
    
    Place Bib# Name                  Age Town             Penalty   Final 
    ===== ==== ===================== === ================ ======= ======= 
        1  261 Phoebe Hyder           23 Westerville              2:00:57 
    
                 MALE AGE GROUP:  25 - 29  (3 Winners)
    
    Place Bib# Name                  Age Town             Penalty   Final 
    ===== ==== ===================== === ================ ======= ======= 
        1  431 Alex Daquila           29 Beaver Falls             1:29:05 
        2  331 Eric Byrum             26 Grove City               1:30:07 
        3  120 Dann Galster           25 Columbus                 1:54:55 
        4  210 Nathan Burns           26 Milford Center           2:01:43 
        5  118 Jordan Poland          25 Columbus                 2:02:45 
    
                 FEMALE AGE GROUP:  25 - 29  (3 Winners)
    
    Place Bib# Name                  Age Town             Penalty   Final 
    ===== ==== ===================== === ================ ======= ======= 
        1  148 Renae Warner           28 Sunbury                  1:42:30 
        2  135 Cherilyn Theisen       27 Delaware                 1:45:06 
        3  330 Allison Gawelek        25 Westerville              2:01:20 
        4  557 Jena Hall              25 Dublin                   2:23:43 
        5  559 Katie Westover         26 Dublin                   2:24:00 
    
                 MALE AGE GROUP:  30 - 34  (3 Winners)
    
    Place Bib# Name                  Age Town             Penalty   Final 
    ===== ==== ===================== === ================ ======= ======= 
        1  489 Brian Ditty            30 Worthington              1:27:41 
        2  376 Andrew Schimmoeller    33 Plain City               1:33:36 
        3  152 Michael Trovato        30 Gahanna                  1:59:20 
        4  333 Jason Yanni            32 Westerville              2:06:06 
    
                 FEMALE AGE GROUP:  30 - 34  (3 Winners)
    
    Place Bib# Name                  Age Town             Penalty   Final 
    ===== ==== ===================== === ================ ======= ======= 
        1  321 Melissa Wick           32 Columbus                 1:37:58 
        2  568 Tanya Clark            33 Hilliard                 2:16:58 
        3  438 Christa McKelvey       30 Dublin                   2:28:19 
    
                 MALE AGE GROUP:  35 - 39  (3 Winners)
    
    Place Bib# Name                  Age Town             Penalty   Final 
    ===== ==== ===================== === ================ ======= ======= 
        1  317 Doug Corcoran          36 Westerville              1:24:21 
        2   49 William Whitlatch      38 Lancaster                1:35:31 
        3  459 John Zimdars           35 Galena                   1:37:29 
        4  250 Jonathan Reichert      38 Pataskala                1:38:10 
        5   21 James Haskell          37 Galloway                 1:39:16 
        6  203 Nathan Smith           35 Barboursville            1:43:00 
        7  423 William Blake          39 Hilliard                 1:44:42 
        8  458 Stephen Jados          38 Westerville              2:00:29 
    
                 FEMALE AGE GROUP:  35 - 39  (3 Winners)
    
    Place Bib# Name                  Age Town             Penalty   Final 
    ===== ==== ===================== === ================ ======= ======= 
        1   30 Bonnie Brokaw          37 Hilliard                 1:41:04 
        2   81 Krista Pohlman         35 Powell                   2:02:37 
        3  284 Candi Pollitt-Susey    36 Galena                   2:11:50 
    
                 MALE AGE GROUP:  40 - 44  (3 Winners)
    
    Place Bib# Name                  Age Town             Penalty   Final 
    ===== ==== ===================== === ================ ======= ======= 
        1  471 Ted Neidhart           40 Galena                   1:19:21 
        2  288 Brian McGowan          41 Harrison City            1:25:03 
        3  370 Michael Ode            40 North Royalton           1:27:57 
        4   46 Thomas Schroeder       43 Washington Court         1:31:59 
        5  541 Gray Hagy              41 New Lexington            1:40:14 
        6  566 Todd Henry             42 Dublin                   1:49:01 
        7  570 Mark Dinsdale          44 Columbus                 1:50:37 
        8  312 Stephen Roush          44 North Canton             1:51:43 
        9   32 Chris Judge            43 New Albany               2:00:25 
    
                 FEMALE AGE GROUP:  40 - 44  (3 Winners)
    
    Place Bib# Name                  Age Town             Penalty   Final 
    ===== ==== ===================== === ================ ======= ======= 
        1   19 Missy Henrich          42 Blacklick                1:45:08 
        2  211 Kellie Kidd            41 Columbus                 1:56:13 
        3  455 Tami Judge             40 New Albany               2:00:54 
        4  469 Renu Pannett           40 Hilliard                 2:13:09 
    
                 MALE AGE GROUP:  45 - 49  (3 Winners)
    
    Place Bib# Name                  Age Town             Penalty   Final 
    ===== ==== ===================== === ================ ======= ======= 
        1  466 Joe Monastra           46 Delaware                 1:19:43 
        2   47 Jimmy Little           46 West Jefferson           1:23:13 
        3  111 Brent Bonecutter       49 Shelby                   1:29:44 
        4  150 Tom Illert             48 Bexley                   1:38:47 
        5  132 Mark Holsipple         47 Rerynoldsburg            1:39:42 
        6   88 Andy Knight            47 Ostrander                2:18:38 
    
                 FEMALE AGE GROUP:  45 - 49  (3 Winners)
    
    Place Bib# Name                  Age Town             Penalty   Final 
    ===== ==== ===================== === ================ ======= ======= 
        1  260 Denise Arndt           47 Hilliard                 2:37:40 
    
                 MALE AGE GROUP:  50 - 54  (3 Winners)
    
    Place Bib# Name                  Age Town             Penalty   Final 
    ===== ==== ===================== === ================ ======= ======= 
        1  405 Keith Johnson          50 Hilliard                 2:20:58 
    
                 FEMALE AGE GROUP:  50 - 54  (3 Winners)
    
    Place Bib# Name                  Age Town             Penalty   Final 
    ===== ==== ===================== === ================ ======= ======= 
        1  342 Teresa Kelley          50 Hamilton                 1:52:19 
        2  565 Jeri Slagle            50 Powell                   1:53:25 
        3  434 Colleen White          50 Dublin                   2:00:38 
    
                 MALE AGE GROUP:  55 - 59  (3 Winners)
    
    Place Bib# Name                  Age Town             Penalty   Final 
    ===== ==== ===================== === ================ ======= ======= 
        1   16 George Kelleher        55 Columbus                 1:32:47 
        2  558 Darrell Haney          56 Bidwell                  1:39:23 
        3  653 Peter Wray             58 Columbus                 1:49:36 
    
                 FEMALE AGE GROUP:  55 - 59  (3 Winners)
    
    Place Bib# Name                  Age Town             Penalty   Final 
    ===== ==== ===================== === ================ ======= ======= 
        1  262 Janet Lehr             55 Ostrander                1:39:13 
        2  194 Carol Hill             55 Westerville              2:04:37 
    
                 MALE AGE GROUP:  60 - 64  (3 Winners)
    
    Place Bib# Name                  Age Town             Penalty   Final 
    ===== ==== ===================== === ================ ======= ======= 
        1  139 Kenneth Tocha          61 Cheektowaga              1:38:04 
        2  149 Don Cole               60 Croton                   1:43:55 
        3   59 Sam Caito              62 Columbus                 2:00:49 
        4   12 Steve Vargo            62 Columbus                 2:15:34 
    
                 MALE AGE GROUP:  70 - 74  (3 Winners)
    
    Place Bib# Name                  Age Town             Penalty   Final 
    ===== ==== ===================== === ================ ======= ======= 
        1  302 Bill Anspach           70 Tiffin                   1:57:57