Gilmour Academy Invitational

Gates Mills, OH

September 30, 2005

Blue Division Girls - Division II and III

back to Results


      
                       Blue Division Girls Team Results
   1. Gilmour Academy                
            1    2    4    9   11  (18) (38) =    27
         Brittany  Tyree  , Kelsi  Nutter  , Melanie  Frank  , Natalie  King  , Amy  Gannon  ,
         Mary  Godec  , Rebecca  Campbell  
  2. Rocky River                    
            6   10   16   17   30  (31) (55) =    79
         Jacke  Braden  , Paige  Nagy  , Elizabeth  Opett  , Jasmine  Braden  , Emma  Pavlik  ,
         Anila  Sulejmanaj  , Ellie  Brandt  
  3. West Geauga                    
            5   19   21   22   47  (59) (70) =   114
         Megan  Shaffer  , Deanna  Cribari  , Amy  Erzen  , Courtney  Cowper  , Annie  Ivans  ,
         Rebecca  Beers  , Alex  Cowper  
  4. Geneva High School             
            8   13   27   34   39  (44) (71) =   121
         Lara  Heinz  , Tiffany  Cubacub  , Brittany  Zele  , Amy  Carrier  , Caitlin  Maloy  ,
         Kala  Fasuk  , Amber  Shook  
  5. Tallmadge                      
            7   12   14   36   64  (65)      =   133
         Brittany  Harrison  , Tiffany  Harrison  , Elizabeth  Labosky  , Melanie 
         Salerno  , Stephanie  Powell  , Alyssa  Brown  
  6. Holy Name                      
           15   24   26   40   52  (53) (54) =   157
         Amber  Chase  , Amanda  Ehrbar  , Janelle  Mahowald  , Gracie  Ehrbar  , Sarah 
         Viancourt  , Dabielle  Roch  , Brittany  Cuevas  
  7. Trinity                        
           20   23   42   43   50  (56) (73) =   178
         Danielle  Vasquez  , Amy  Green  , Kayla  Hartman  , Alicia  Vasquez  , Paula 
         Glatzhofer  , Jackie  Seifert  , Gloria  Suma  
  8. Columbia                       
            3   25   37   76   83  (96)      =   224
         Karin  Coyne  , Elizabeth  Bailey  , Becky  Lehane  , Nadia  Husien  , Blyth  Jones  ,
         Amanda  Burnham  
  8. Western Reserve Academy        
           28   45   46   48   57  (63) (68) =   224
         Sarah  Whitaker  , Mandy  Ball  , Brittany  Dukuv  , Erica  Walker  , Alicia  Jones  ,
         Sara  Wroblewski  , Lauren  Navarre  
 10. Notre Dame Cathedral Latin     
           32   33   49   66   72            =   252
         Jenna  Hoersten  , Emily  Strand  , Shelby  Stanovsek  , Adi  Susinskas  , Kriste 
         Susinskas  
 11. St. Peter/Chanel               
           29   35   69   78   86  (94)      =   297
         Ashley  Spates  , Fran  Melzer  , Joscelyn  Cooper  , Sierra  Simmons  , Shayla 
         King  , Alex  Lightning  
 12. Edgewood                       
           41   51   60   67   87            =   306
         Nicole  Johnson  , Tiffany  Saporito  , Chelsea  Dickey  , Stephanie  Lute  ,
         Angelina  Finlaw  
 13. Beachwood High School          
           58   62   77   80   89  (93) (95) =   366
         Melissa  Friedman  , Sam  Friedman  , Shaina  Allenick  , Sabrina  Rose  , Jess 
         Weberman  , Sam  Golovan  , Melissa  Rubenstein  
 14. Villa Angela-St. Joseph        
           61   74   75   81   82  (88) (92) =   373
         Janai  Harrison  , Lauren  Jones  , Shavon  Jones  , Elizabeth  Delehanty  ,
         J'Brai  Williams  , Sierra  Reed  , Sara  Oligny  
 15. Cleveland Central Catholic     
           79   84   85   90   91            =   429
         Kanisha  Curry  , Chate  Cavin  , Brittany  Cross  , Danyall  Robinson  , Anna 
         Eavenson  
                 Blue Division Girls Overall Results
Place TmPl No.  Name               School                          Time  Pace  
===== ==== ==== ================== =============================== ===== ===== 
    1    1  238 Brittany Tyree     Gilmour Academy                 19:36  6:20 
    2    2  230 Kelsi Nutter       Gilmour Academy                 19:40  6:21 
    3    3  147 Karin Coyne        Columbia                        19:44  6:22 
    4    4  217 Melanie Frank      Gilmour Academy                 19:49  6:24 
    5    5  897 Megan Shaffer      West Geauga                     19:59  6:27 
    6    6  459 Jacke Braden       Rocky River                     20:08  6:30 
    7    7  700 Brittany Harrison  Tallmadge                       20:17  6:33 
    8    8  201 Lara Heinz         Geneva High School              20:25  6:35 
    9    9  227 Natalie King       Gilmour Academy                 20:25  6:36 
   10   10  476 Paige Nagy         Rocky River                     20:27  6:36 
   11   11  218 Amy Gannon         Gilmour Academy                 20:46  6:42 
   12   12  701 Tiffany Harrison   Tallmadge                       20:54  6:45 
   13   13  197 Tiffany Cubacub    Geneva High School              20:54  6:45 
   14   14  704 Elizabeth Labosky  Tallmadge                       20:54  6:45 
   15   15  260 Amber Chase        Holy Name                       20:58  6:46 
   16   16  477 Elizabeth Opett    Rocky River                     21:00  6:47 
   17   17  460 Jasmine Braden     Rocky River                     21:06  6:49 
   18   18  219 Mary Godec         Gilmour Academy                 21:16  6:52 
   19   19  898 Deanna Cribari     West Geauga                     21:17  6:52 
   20   20  754 Danielle Vasquez   Trinity                         21:18  6:53 
   21   21  895 Amy Erzen          West Geauga                     21:19  6:53 
   22   22  896 Courtney Cowper    West Geauga                     21:21  6:54 
   23   23  724 Amy Green          Trinity                         21:24  6:54 
   24   24  265 Amanda Ehrbar      Holy Name                       21:28  6:56 
   25   25  145 Elizabeth Bailey   Columbia                        21:31  6:57 
   26   26  275 Janelle Mahowald   Holy Name                       21:34  6:58 
   27   27  209 Brittany Zele      Geneva High School              21:35  6:58 
   28   28  863 Sarah Whitaker     Western Reserve Academy         21:38  6:59 
   29   29  888 Ashley Spates      St. Peter/Chanel                21:41  7:00 
   30   30  478 Emma Pavlik        Rocky River                     21:41  7:00 
   31   31  480 Anila Sulejmanaj   Rocky River                     21:47  7:02 
   32   32  390 Jenna Hoersten     Notre Dame Cathedral Latin      21:52  7:04 
   33   33  403 Emily Strand       Notre Dame Cathedral Latin      22:12  7:10 
   34   34  196 Amy Carrier        Geneva High School              22:13  7:10 
   35   35  889 Fran Melzer        St. Peter/Chanel                22:14  7:11 
   36   36  711 Melanie Salerno    Tallmadge                       22:16  7:11 
   37   37  150 Becky Lehane       Columbia                        22:17  7:11 
   38   38  214 Rebecca Campbell   Gilmour Academy                 22:17  7:12 
   39   39  203 Caitlin Maloy      Geneva High School              22:27  7:15 
   40       338 Regina Orlando     Laurel School                   22:43  7:20 
   41   40  266 Gracie Ehrbar      Holy Name                       22:43  7:20 
   42   41  171 Nicole Johnson     Edgewood                        22:45  7:20 
   43   42  727 Kayla Hartman      Trinity                         22:46  7:21 
   44   43  753 Alicia Vasquez     Trinity                         22:56  7:24 
   45   44  199 Kala Fasuk         Geneva High School              22:58  7:25 
   46   45  846 Mandy Ball         Western Reserve Academy         23:00  7:26 
   47   46  849 Brittany Dukuv     Western Reserve Academy         23:01  7:26 
   48   47  899 Annie Ivans        West Geauga                     23:03  7:26 
   49   48  862 Erica Walker       Western Reserve Academy         23:26  7:34 
   50   49  402 Shelby Stanovsek   Notre Dame Cathedral Latin      23:30  7:35 
   51   50  722 Paula Glatzhofer   Trinity                         23:30  7:35 
   52   51  175 Tiffany Saporito   Edgewood                        23:32  7:36 
   53   52  291 Sarah Viancourt    Holy Name                       23:39  7:38 
   54   53  283 Dabielle Roch      Holy Name                       23:42  7:39 
   55       336 Emily Marotta      Laurel School                   23:57  7:44 
   56   54  262 Brittany Cuevas    Holy Name                       23:58  7:44 
   57   55  903 Ellie Brandt       Rocky River                     24:05  7:46 
   58   56  749 Jackie Seifert     Trinity                         24:05  7:46 
   59   57  852 Alicia Jones       Western Reserve Academy         24:06  7:47 
   60   58   47 Melissa Friedman   Beachwood High School           24:07  7:47 
   61   59  900 Rebecca Beers      West Geauga                     24:13  7:49 
   62   60  163 Chelsea Dickey     Edgewood                        24:14  7:49 
   63   61  816 Janai Harrison     Villa Angela-St. Joseph         24:22  7:52 
   64   62   48 Sam Friedman       Beachwood High School           24:27  7:54 
   65   63  864 Sara Wroblewski    Western Reserve Academy         24:30  7:55 
   66   64  709 Stephanie Powell   Tallmadge                       24:33  7:55 
   67   65  690 Alyssa Brown       Tallmadge                       24:36  7:56 
   68   66  404 Adi Susinskas      Notre Dame Cathedral Latin      24:40  7:58 
   69       341 Claire Zenczak     Laurel School                   24:45  7:59 
   70   67  173 Stephanie Lute     Edgewood                        24:49  8:01 
   71   68  857 Lauren Navarre     Western Reserve Academy         24:53  8:02 
   72   69  891 Joscelyn Cooper    St. Peter/Chanel                25:10  8:07 
   73   70  902 Alex Cowper        West Geauga                     25:20  8:11 
   74   71  207 Amber Shook        Geneva High School              25:36  8:16 
   75   72  405 Kriste Susinskas   Notre Dame Cathedral Latin      25:40  8:17 
   76   73  752 Gloria Suma        Trinity                         25:51  8:21 
   77   74  817 Lauren Jones       Villa Angela-St. Joseph         25:55  8:22 
   78   75  818 Shavon Jones       Villa Angela-St. Joseph         26:38  8:36 
   79   76  148 Nadia Husien       Columbia                        26:39  8:36 
   80   77   42 Shaina Allenick    Beachwood High School           26:55  8:41 
   81   78  892 Sierra Simmons     St. Peter/Chanel                27:00  8:43 
   82   79  106 Kanisha Curry      Cleveland Central Catholic      27:03  8:44 
   83   80   53 Sabrina Rose       Beachwood High School           27:08  8:45 
   84   81  811 Elizabeth Delehant Villa Angela-St. Joseph         27:16  8:48 
   85   82  828 J'brai Williams    Villa Angela-St. Joseph         27:27  8:52 
   86   83  149 Blyth Jones        Columbia                        27:28  8:52 
   87   84  103 Chate Cavin        Cleveland Central Catholic      28:05  9:04 
   88   85  105 Brittany Cross     Cleveland Central Catholic      28:25  9:10 
   89   86  893 Shayla King        St. Peter/Chanel                28:54  9:20 
   90   87  167 Angelina Finlaw    Edgewood                        30:39  9:53 
   91   88  823 Sierra Reed        Villa Angela-St. Joseph         30:43  9:55 
   92   89   52 Jess Weberman      Beachwood High School           30:50  9:57 
   93   90  111 Danyall Robinson   Cleveland Central Catholic      31:10 10:04 
   94   91  108 Anna Eavenson      Cleveland Central Catholic      31:13 10:05 
   95   92  821 Sara Oligny        Villa Angela-St. Joseph         31:24 10:08 
   96   93   49 Sam Golovan        Beachwood High School           31:34 10:11 
   97   94  894 Alex Lightning     St. Peter/Chanel                32:42 10:33 
   98   95   54 Melissa Rubenstein Beachwood High School           33:09 10:42 
   99   96  146 Amanda Burnham     Columbia                        33:28 10:48 
  100       333 Jyotsna Ghosh      Laurel School                   34:02 10:59